מגוון שוברי מתנה למימוש בששון הבר באחוזה
ששון הבר באחוזה - טאג'ין מוח עגל
ששון הבר באחוזה
ששון הבר באחוזה - פיתות צלויות
ששון הבר באחוזה - קינוח טירמיסו
ששון הבר באחוזה - קינוח טירמיסו
ששון הבר באחוזה - קינוח טירמיסו
ששון הבר באחוזה - קינוח טירמיסו
ששון הבר באחוזה - קינוח טירמיסו

צילום: ישראל אלפסה

ששון הבר באחוזה - כתבו עלינו

"The 10 best Haifa nightlife spots"

The White City's got the name, but Haifa's got the game. Check out Haifa's nightlife hotspots
Sasson - For those who crave an upscale twist on Israeli comfort food, and an exceptionally rich wine and spirits list to match, Sasson Bar is the place to spend your evening.

read more

13.02.2017

Jessica Halfin | timeout.com

"מי עומד מאחורי המסעדות המרוויחות ביותר בארץ?"

"מי מבשל לכם את ארוחת הערב אתם כבר יודעים. אבל מי גורף את הכסף? מאחורי כמעט כל מסעדה חזקה בישראל, מכתית עד טוני וספה, עומדת אחת מעשר קבוצות ששולטות בשוק. תכירו את קליקות האוכל החזקות בישראל.
קבוצת סינטה בר: קבוצת מסעדנות חיפאית בראשות רם לסרי וטלי ואלי שחרית. הקבוצה מונה כיום את המסעדות סינטה בר, סינטה בר אקספרס, וששון – בר קולינרי חיפאי. ״

קרא עוד

05.09.2014

ריטה גולדשטיין | מגזין mako

"מדוכן המבורגרים צנוע לרשת מסעדות איכות..."

"ביסטרו סינטה בר, מוסד חיפאי ידוע, התחיל ממסעדה קטנה לפני 12 שנה. כיום יש לבעלי העסק מלבד הביסטרו גם בר ומסעדת מזון מהיר והם מתכננים עוד סניפים..."

קרא עוד

29.08.2014

נעה שפיגל - מצב העיר | כלבו חיפה

"לראש ולא לזנב: עשר המסעדות הטובות של השנה"

"למה בחרנו? רגע לפני שחשבנו שהגסטרו-ברים יצאו לנו מהאף, ששון הראה לנו שהם יודעים לעשות את זה במקצועיות מחד ובנון שלנטיות מאידך. השילוב המושלם בין אוכל שכיף לאכול, פסקול שמח ואווירה שמנערת היטב את חיי הלילה של חיפה..."

קרא עוד

05.09.2013

רותם מימון | עכבר העיר

"שאלון שף - רם לסרי"

"איך הגעת לתחום?" "אוכל תמיד עניין אותי ובגיל די צעיר ראיתי את העתיד שלי בבישול. התכנון היה להשתחרר ולנסוע ללמוד ולהתנסות במסעדות בצרפת, בפועל השתחררתי ונוצרה הזדמנות יחד עם השותף שלי לפתוח מסעדה. התחלנו ממסעדה קטנה בכרמל ועם הזמן התפתחנו...".

קרא עוד

28.07.2013

מגזין rest

"מסעדת ששון: חגיגה בחיפה"

עיצוב מושך, תפריט מסקרן ומנות משובחות שעושות חשק לטרוף את כל מה שיש למקום להציע בבת אחת. ביקור במסעדת ששון בחיפה – המסעדה החדשה של קבוצת הסינטה בר

קרא עוד

04.07.2013

עודד פוטטצקי | מערכת דרך האוכל

"מסעדת אפריטיף בחיפה"

"מסעדת ששון החדשה בחיפה נפתחה במבנה היסטורי באחוזה, עמית אהרונסון מדווח:
הבעלים של הסינטה בר פתח מטבח אפריטיף חדש, מקום שהוא בין בר למסעדה, עם דגש נרחב על תחום האלכוהול והקוקטיילים לצידם יוגשו שורה ארוכה של מנות המיועדות לחלוקה בין יושבי השולחן. "ששון" אינו מקום לארוחה קלאסית עם שלוש מנות, אבל זה בהחלט מקום שאפשר להגיע אליו כדי לשבוע. המסעדה שוכנת במבנה היסטורי בן כמעט 100 שנה, מהראשונים שהוקמו בשכונת אחוזה המיתולוגית שבכרמל. המבנה עצמו עבר הריסה ובנייה מחדש מהיסוד, תוך שמירה והקפדה על כל המאפיינים של הבנייה המקורית..."

לצפייה בכתבה

12.06.2013

עמית אהרונסון | מערכת גיא פינס

"מצפון תפתח המסעדה"

"גזרת הקולינריה הצפונית מתחממת לקראת הקיץ, עם מספר מסעדות חדשות בהן: בר-מסעדה לקבוצת סינטה בר בחיפה. לא מכבר נפתח בחיפה ששון, בר-מסעדה חדש של קבוצת סינטה בר (המחזיקה בביסטרו סינטה בר ובדיינר סינטה בר אקספרס). המקום מציע מגוון מנות חלוקה, תוך דגש על הפן האלכוהולי, עם קוקטיילים ותפריט יין, ובו מקום של כבוד ליקבי בוטיק מקומיים. מאחורי ששון עומדים אלי שחרית, מנכ"ל הקבוצה, טלי שחרית, האחראית על העיצוב והסטיילינג של המסעדות, והשף הראשי של הקבוצה, רם לסרי, שבנה את התפריט..."

קרא עוד

04.06.2013

ריטה גולדשטיין | מערכת וואלה

"תרבחו ותשמחו"

"מאחורי בר האוכל החיפאי החדש ששון, שבהקמתו הושקעו 3 מיליון שקל, עומדים היזמים של מסעדת סינטה בר המיתולוגית. ל"כלכליסט" הם מסבירים איך הצליחו לפצח את קהל הבליינים החיפאי החשדן..."

קרא עוד

02.06.2013

גלי וולוצקי | כלכליסט